Jdi na obsah Jdi na menu
 


Malování

Malování

Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem proměny pokoje (bytu) je vymalování.Barva je nejoblíbenějším materiálem, který se používá k ochraně a vyzdobení (zdí a stropů)

Hlavní předností malování je, že netrvá dlouho. Barvy které jsou nyní k dispozici, jsou odolné proti opotřebení a dají se snadno umývat.

 

1)Příprava povrchu:

Žádná malba nebude úspěšná, dokud povrch pod malbou nebude řádně připraven. Očištění a odstranění starých   nátěrů a tapet zaplnění vlasovích prasklin a vyrovnání zdí.

Podkladový papír-se používá jak při malování tak i tapetování, pro zakrytí menších prasklin na zdech i stropu.Po zatmelení se zeď obrousí a očistí.

 

2)Volba barvy:

Nejběžněji používanými typy barev jsou:  vinylové emulzní barvy - snadno se nanášejí a dodávají se v široké paletě barev.

Povrchové úpravy - matná, hedvábná a lesklá.

 

3)Výběr barvy:

Emulzní barvy: se rychleji nanášejí,dobře schnou a jsou bez zápachu. Jsou levnější a snadno se očistí vodou.

Tixotropní barvy: jsou nejlepší pro stropy, jelikož zakrývají povrchy v silnější vrstvě, než řídké barvy.

 

Hedvábná nebo lesklá povrchová úprava: zviditelní nepravidelnosti a křivosti stropu. Proto je lépe v některých případech použít matnou úpravu povrchu.

 

Rozdělení barev:

                              DISPERSNÍ - primalex + tonovací barvy.

                              KREATIVNÍ -  barevné odstíny, již namíchané výrobcem.

                              DULUX -   akrylátové hotové barvy.

 

Pro kuchyně a koupelny se používá speciální nátěr, barva GENIUS PRO která zabrańuje vzniku plísní je omyvatelná, paropropustná pro vzduch.