Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aplikace juty a korku

Úprava zdí pomocí jutové tkané stěnové krytiny

 

Doporučuje se pro zakrytí (úpravu) ne zcela dobrých zdí. Dodají místnosti měkčí, bohatší vzhled a jsou ideálním pozadím. Existuje mnoho textilních stěnových krytin s vlněnými nebo lněnými vlákny nataženými přes osnovu,aby dodaly krytině vzhled proužkované polotkané látky. Oblíbené je Jutové plátno, které se dodává v přírodní barvě (ovesné mouky) různě zabarvené a také ve speciálním neškrobeném provedení (určeném pro natření).Většina těchto stěnových krytin (má papírový podklad) díky čemuž je jejich montáž snadná.

Jutová krytina obvykle vypadá dobře jak v moderních, tak i tradičních úpravách.

 

Úprava zdí pomocí korkových krytin

 

z korkových obkládaček, panelů nebo pásů je vysoce dekorativní a teplá na omak dobrá izolace. Protože korek je velmi dekorativní a má přirozenou strukturu, vypadá nejlépe na zdi, na kterou se mimoděk podíváte při vstupu do místnosti (nebo zvírazní krbový komín, výklenek či pozadí některých vitrýn).

Typy korku:

Korek pro obložení zdí se dodává v několika typech (korkové obkládačky, panely a pásy se dodávají v různých velikostech). Většinou jsou předem opatřeny buď voskovou nebo lakovanou vrstvou.