Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekonstrukce bytu

Rekonstrukce interiéru začíná vybouráním všeho nepotřebného, nezřídka dojde i na cihlové příčky nebo panel. Pokud je požadováno nové rozčlenění bytu, stavba příček nebo nové koupelny a WC je to otázkou několik dní.

Stará elektro-instalace v celém bytě je nahrazena novou,  V panelákovém bytu je realizace náročnější o sekání instalačních spár do panelů. Nové rozvody plynu, vody, odpadů v provedení plast, měď. Další realizace koupelny,toalety a kuchyně bude provedeno dle požadavků majitele.

Okna jsou dnes už ve většině bytů v ČR vyměněna, pokud tomu tak není tuto práci svěřujeme přímo výrobci oken. Vstup do bytu může být vylepšen o bezpečnostní ocelovou zárubeň a dveře s vícebodovým zamykáním, ostatní dveře v interiéru jsou řešeny nejčastěji dřevěnými obložkami.

Okenní špalety bývají velkou slabinou u vyměněných oken zejména v paneláku. Správné řešení není složité, stačí dorovnat špalety kolem okna polystyrenem, přearmovat perlinkou, olištovat podomítkovými rohy z hliníku a vše přeštukovat.

Úprava stěn a stropů přeštukováním dodá celému bytu nádech novostavby, samozřejmě je nutné předtím odstranit původní malby a vše důkladně napenetrovat. Oprava různých prasklin, spáry po nové elektro-instalaci a oprava nerovností či přebrušování je též součástí přípravy podkladu pro aplikaci nové štukové omítky. Povrch stěn bytu lze vylepšit i dekorační omítkou pro interiér různého zrna a struktury.

Malování není nutné představovat, každý z nás už jej určitě nejednou zažil, tuto práci je lépe svěřit odborníkům, postarají se i o radiátory nebo kovové zárubně. Jsou to krom obložek dveří právě podlahové krytiny které zakončují rekonstrukci bytu.

Poslední kompletační práce, montáž kuchyňské linky a zařizovacích předmětů,je závěrem celé práce.