Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekonstrukce bytového jádra

Rekonstrukce bytového jádra je stavba se zachováním půdorysu původního umakartového jádra, pokud se nová stavba liší od původního půdorysu lze ji spíš nazvat přestavbou bytového jádra. V každém případě po zbourání dosloužilé umakartové koupelny s WC toaletou následuje stavba nových příček z tvárnic Ytong.

Důkladné rozměření a založení nových stěn je základem zdaru celé rekonstrukce jádra, pro stavbu příček nejčastěji používáme tvárnice Ytong o síle 7,5cm. Stěna jádra kde bude zavěšena kuchyňská linka,vyžaduje z důvodu většího zatížení sílu zdi- 10 cm.

Je-li stavba zděného jádra dokončena,je potřeba provést rozvod elektroinstalace, vody a odpadů. Následně provést armování Ytongových stěn geo-textilní síťkou zvanou perlinka. Natažení perlinky a zastěrkování lepidlem zajistí pevnou konstrukční stabilitu všech stěn. Další práce spočívá v usazení vany, montáže obkladů,dlažeb a WC na zevnějšku se provádí  obložení kuchyňské linky, případné zadláždění  s chodbou a provedení povrchové úpravy stěn  a následné vymalování.

Specifikem bytového jádra je rozvod vzduchotechniky pro odtah pachů z digestoře v kuchyni, odvětrání panelákové koupelny a WC toalety které napojíme na odtahové potrubí ve stoupačce. Revizní otvor stoupačky lze řešit více způsoby s přihlédnutím k tomu ve které části bytového jádra se nachází.

Cena rekonstrukce bytového jádra závisí v jakém provedení je požadavek zadavatele.

 

Provádíme 3 verze:

 

  • Umakart v lepším provedení-velmi levná úprava stávajícího jádra. Vše se nechá původní provede se pouze výměna vany, toaletu, umyvadla a zásuvek, obklady se dají jen kolem vany a na zbytek stěn se použije omyvatelný nástřik nebo PVC. Orientační cena se pohybuje v rozmezí 20 000 - 40 000,- Kč.

  • Standardní provedení je vybourání stávajícího jádra a výstavba nového. Základní nákup obkladů, dlažeb, sanitárního vybavení, nová elektroinstalace, voda a odpady. Orientační cena se pohybuje v rozmezí 50 000 - 90 000,- Kč.

  • Kvalitní trendové provedení plnohodnotná rekonstrukce s kvalitním vybavením a moderním vzhledem.Zvolíme materiál ve vyšších třídách a to včetně všech zařizovacích předmětů, upravujeme vše kolem nového jádra. Orientační cena se pohybuje v rozmezí 90 000 - 150 000,- Kč.