Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podlahová kritina Marmoleum

Co je na něm tak zvláštního a speciálního? Vždyť to je v podstatě lepší linoleum, řekly byste a máte pravdu, je ale o mnoho lepší. Jeho složení i technika, kterou se vyrábí, jsou šetrné k životnímu prostředí i k našemu organismu.

Marmoleum: je přírodní linoleum, je tedy vyrobené ve 100% přírodních surovin- (pryskyřice, lněného oleje, vápence, dřevěné moučky a pigmentů)

Charakteristika materiálu: Marmoleum je antibakteriální, teplé a odolné. Jeho odolnost je zajištěna speciální povrchovou úpravou, která zároveň pomáhá udržet stálost a sytost barvy, odolá ale i hořícímu nedopalku a vysoké mechanické zátěži.Tato krytina je vhodná i do domácností, kde jsou zvířata.

Výhody této podlahy: při drobných poškozeních je snadno opravitelné, vysoce odolný materiál vůči mechanickému i tepelnému zatížení, antistatická krytina odpuzuje prach a špínu, antibakteriální krytina, nespočet barev a vzorů a v poslední ředě hlavně přírodní materiál.

Marmoleum: se však nepoužívá pouze jako podlahová krytina. Je také vhodné například za kuchyňskou linku místo tradičních dlaždiček či omyvatelné tapety.

Pokládka: Nerovný terén se musí před pokládkou důkladně srovnat. Pásy krytiny se celoplošně lepí a spoje svařují, svařovací barevnou šňůrou.