Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podlaha z korkových dlaždic

Korkové dlaždice mají přírodní vzhled obvykle jsou sytě medově žluté ale dodávají se i v dalších odstínech. Kachlové dlaždice se mohou použít takřka do všech místností, Jeho kterákoli jiná podlahová krytina. Kachlová podlaha má výhodu v tom, že je teplejší a tišší než většina ostatních podlahových krytin a při chůzi po ní vám nebude táhnout na nohy na rozdíl od například keramických dlaždic, které při stání velmi unavují.Dlaždice se dodávají v různých vzorech a barevném provedení a také (nalakované nebo nenalakované).

Vyrábí se ve velikostech: 300 x 300mm, 450 x 450mm, dlaždice ve tvaru prken 900 x 150mm.


Podlahy z tvrdého dřeva

Podlahoviny z tvrdého dřeva bývají v různých provedeních a různých druhů dřeva. Pomocí nich získáte zvlášť elegantní podlahu, aniž byste museli utratit spoustu peněz.Podlahy máme z tvrdého dřeva- dub, teak, buk, mahagon, javor.

Typy podlahoviny: (panely, parkety,mozaiky) -mozaikové podlahoviny tradiční parkety, vlysová podlaha. Kromě textury a barvy dřeva způsobují přitažlivost dřevěné podlahy, také styly uspořádání dřevěných parket.

Rozdělení: (kostkové vozy, cihlových vzorů, a klasnativ)

Pokládka: Některé druhy podlahovin jsou samolepící. Jiné se nalepují pomocí asfaltového lepidla (některé se sestavují).

Zahájení pokládky: je vždy od nejdelší rané stěny- mezera kolem zdí se nechává (12mm) dle druhu materiálu.

Tato mezera se zarývá: soklovou lištou nebo speciálními kachlovými proužky) jsou ideální kolem oblouků, nebo složitých tvarů.

Povrchová úprava: po položení jí musíme obrousit (jemný brus) broušení děláme vždy podél textury (kostková vazba se brousí vždy při 45stupních), nátěr provádíme ve 2 až 3 vrstvách a to podlahovým lakem (matným nebo lesklým). Mezi každým nalakováním přebrousíme jemným papírem a setřeme hadříkem (navlhčeným lakovým benzínem).