Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moderní laminátové podlahy

Tyto podlahy jsou stále populárnější. Jsou vysoce odolné a jejich údržba není tak náročná jako u dřevěné podlahy. Zájem o ně je dán nejen širokou nabídkou dekorů a originálních vzorů, ale i nižší pořizovací cenou.

Pokud toužíte po kvalitní a krásné podlaze, ale na klasickou dřevěnou podlahu nemáte dostatečné finanční prostředky, je laminátová krytina to pravé řešení pro vás.

 

Rozdělení podlahy podle typu zátěže:

Číselné třídy hodnoty od 21 do 23 (označují vhodnost podlahy do soukromých prostor) 31 až 33 ( jsou určeny pro komerčně využívané a velmi zatěžované prostory). Obecně platí - čím vyšší číslo tím vyšší zátěž podlaha snese.

 

Nejméně zátěžová je podlaha v ložnici, středně v obývacích plochách, více v dětských pokojích.  

Výhody: nižší pořizovací cena, snadná údržba, široká nabídka dekorů a vzorů, vhodná pro podlahové vytápění, vhodná pro domácí mazlíčky.

Nevýhody: nižší životnost, chladnější a hlučnější během každodenního provozu, tvrdší materiál způsobuje větší zatížení páteře,v případě lokálního poškození nelze podlahu zbrousit a opravit, proces opotřebení je nevratný.

Úklid: stejně jako v případě údržby dřevěné podlahy preferujte vysávání a stírání. Na podlahu aplikujte vždy jen speciálně určené přípravky.